top of page

Schiaparelli'nin İlkbahar-Yaz 2023 Şovu Üzerine


Paris'te gerçekleştirilen ve büyük yankı uyandıran Schiaparelli defilesine değinmek istedik. Keratif Direktörlüğünü, Daniel Roseberry'nin yaptığı, 2023 İlkbahar- Yaz Haute Couture Koleksiyonun ismi INFERNO yani CEHENNEM ! Cehennem olmadan cennet diye bir şeyin olmadığını hatırlatan, Dante'nin üç kitaba bölünmüş (Cehennem, Purgatorio ve Paradiso) İlahi Komedya'sından ilham almıştır.


Photo: Schiaparelli Website


Hiç bir hayvana yada hayvansal malzemeye dokunmadan, zarar vermeden el emeği göz nuru, zaanatkarlarla birlikte form verdikleri aslan, leopar ve dişi kurt figürlerinin bulunduğu tasarımları görünce eminim herkes şok oldu. Dondurulmuş hayvan başı gibi görünüyordu ilk etapta. Doğal dünyanın ihtişamını bize iliklerimize kadar hissettirmek için, el yapımı köpük, yün ve ipek suni kürk kullanarak hayvanları neredeyse birebir tasvir etmişler.

Dante'nin ikonik alegorisinde şehvet, gurur ve aç gözlülüğü temsil eden Aslan, Leopar ve Dişi Kurt nakış olarak kullanılmış.


Photo: Kylie Jenner Instagram


Kylie Jenner Aslan nakışlı elbise ile defileye katılım sağladı. Doja Cat'ın baştan aşağı 30.000 swarovski kırmızı kristallerle kaplı görünümü bir hayli dikkat çekiciydi. Kırmızı ipek büstiyer ve ahşap boncuk el örgüsü etekle kombin tamamlanmıştı. Defilede dişi kurt nakışlı, siyah suni kürk kaban içinde Naomi Campbell yer aldı. El boyaması gold T-shirt kombisinde yer alan 24 ayar altın, yüz çantası dikkat çekici aksesuarlar arasındaydı. Vintage inciden yapılma yüzün bir kısmına kadar uzanan korseyide atlamamak lazım.


Photo: Daniel Roseberry Instagram


Tekstil ve moda haberlerini yakından takip etmek için Kniturkey ile kal !

Kniturkey Ekibi17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page