top of page

SÜRDÜRÜLEBİLİR VE DOĞAYA SAYGILI ÇÖZÜMLER ÜRETEN ARTA TEKSTİL


Sürdürülebilir üretim anlayışı ve ilkeleri günümüz tekstil dünyasını kasıp kavuran en önemli konulardan biri haline geldi. Yenilikçi ve doğa dostu yaklaşımlar tüketicilerin alım aşamasında dikkat ettiği önemli bir ayrıntı oldu. Bunun yanında sürdürülebilir bir dünya için her sektörden inovatif yaklaşımlar gelmeye devam ediyor.


Türkiye ve Avrupa'daki Moda Devleri Türkiye'deki üreticilerle çalışırken, sürdürülebilirliğe önem veren firmalarla anlaşma yapmayı tercih ediyorlar. Bu anlayış çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Arta Tekstil'den söz etmek istiyoruz.


1935 yılında Malatya’da bir dokuma tezgahı ile üretime başlamışlar. 1959 yılında sanayileşerek büyüyen aile geleneğini 1988 yılındaki kuruluşundan beri dinamik ve yenilikçi üretim anlayışlarıyla sürdürmeye devam ediyorlar. Son kalite teknolojik üretim araçlarıyla yüksek kaliteli mamul dokuma ve örme kumaşların üreticisi ve ihracatçısı olarak sektörüne öncülük ediyor.DOĞAYA SAYGILI ÇÖZÜMLER !


ARTA Tekstil çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir üretim anlayışı çerçevesinde; boyalı, baskılı ve kaplamalı kumaş türlerinde geniş ürün yelpazesiyle dünyanın önde gelen hazır giyim üreticilerine yüksek kalitede mamul dokuma ve örme kumaşlar sunuyor.


Geniş makine parkuru ile yaratıcı çözümler sunuyor !


Sektörün sürekli değişen eğilimlerine ve müşteri taleplerine hızla ayak uyduran ve kısa sürede çözümler üreten Arta Tekstil, geniş makine parkuru ile 7 farklı grupta kumaş boyama hizmeti veriyor. Bunun yanında Indanthrene Boyama ile kumaşların ışık, klor ve kimyasallara karşı dayanımını artırıyor. Reaktif Boyama ile parlak renkleri ve yüksek haslıkları öne çıkaran firma, yıkama sonrası başarılı sonuçlar alınan koyu renkli ve efekt alan ürünler için Sülfür Boyama hizmeti sunuyor. Polyester lifleri üzerinde uygun haslık değerine ve yeterli renk paletine sahip olan yapısıyla Dispers Boyama’yı kullanıyor. Ayrıca kesikli yapıda çalışarak yüksek sıcaklık ve basınç altında tüp veya halat şeklinde örme ya da dokuma kumaş boyayabilen makinelerde uygulanan HT (Jet Boyama) ve daha az su kullanarak yüksek verim sağlayan, pamuk-polyester boyamanın hızlı, kolay ve en gelişmiş yöntemi E-Control Boyama çözümleriyle iş ortaklarına hizmetler sunuyor.Kaplama ve baskılı kumaşlarda çok çeşitlilik göze çarpıyor !


Müşteri taleplerini hızlı bir şekilde karşılayarak, uzun vadeli iş birlikleri gerçekleştirmeyi amaçlayan ARTA Tekstil, baskılı kumaşlarda dijital ve rotasyon, kaplamalı kumaşlarda da bıçak ve yanmaz kaplamalı başlıkları altında hizmet veriyor. Firma, uzun metraj baskılarda en avantajlı baskı tekniklerinden Rotasyon Baskılı üretimlerinde Dispers, Pigment, Aşındırma, Matweiss, İndantren ve Asit Baskı çözümlerini sunuyor. Rotasyon baskılarda teknik açıdanuygulanması zor olan, çok renkli ve netlik isteyen desenlerde fotoğraf kalitesinde dijital baskı çözümü sunuyor. Kaplamalı Kumaş türünde yüksek ısıya dayanıklı giysiler için Yanmaz Kaplamalı, hafif ve dayanıklı ürünler için de Bıçak Kaplamalı kumaş çözümlerini gerçekleştiriyor.


Sürdürülebilir yaklaşımlar ve yenilikçi çözümleri özellikle tekstil sektöründe görmek bizleri çok mutlu ediyor.

Tekstil ve moda haberlerini yakından takip etmek için Kniturkey ile kal !


Kniturkey Ekibi

 

 


 

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page