top of page

Meta’nın hayata geçirdiği Meta Spark Hackathon’u için başvurular başladı!

5 Haziran 2023 - Meta, Euromersive Türkiye'nin katkılarıyla düzenlenen Meta Spark Hackathon etkinliğine ev sahipliği yapacağını duyurdu.24 Haziran 2023 tarihinde İstanbul Facebook İstasyon'da gerçekleştirilecek olan Meta Spark Hackathon etkinliği, sanat ve teknolojiye ilgi duyan yetenekli insanları bir araya getirecek. Meta, Facebook İstasyon’un Open Arts anlaşmalı sanatçıları Ecem Dilan Köse ve Ahmet Rüstem Ekici’nin de artırılmış gerçeklik entegrasyonlu eserlerini sergileyeceği etkinlikte, sanatçılar ve sanat meraklıları için olağanüstü bir fırsat sunuyor.


Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi olan Meta’nın ev sahipliği yaptığı etkinlikte katılımcılar, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Zaman İçinde Tiyatro temaları altında, ünlü sanatçıların eserlerine Meta Spark ile hayat verecekler.


Meta ayrıca, Euromersive Türkiye ile birlikte bu heyecan verici etkinliğe katılmak isteyenleri desteklemek amacıyla, 17 Haziran 2023 tarihinde Facebook İstasyon'da Meta Spark eğitimleri düzenleyecek. Bu eğitimler, Doğuş ve Bilgi Üniversitelerinde dersler veren dijital sanatçı-akademisyen Dr. Öğr. Üyesi İrem Çoban ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi ve YTÜ Reality Lab'in kurucusu ve yöneticisi Doç. Dr. Ertan Toy tarafından verilecek.


Meta Spark Hackathon'a katılmak isteyenlerin resmi Hackathon sayfasına başvurarak kısa bir özgeçmiş ile birlikte daha önce yaptıkları Artırılmış Gerçeklik çalışmalarından ve/veya sanat eserlerinden örnekler göndererek neden bu iş birliğinin bir parçası olmak istediklerini belirtmeleri yeterli olacak. Ayrıca, etkinliğin yalnızca 16-30 yaş aralığındaki insanları kabul ettiğini belirtmekte fayda var.


Meta Spark ile artırılmış gerçekliğin sınırlarını zorlamak ve becerilerini sergilemek isteyenlerin 10 Haziran 2023’e kadar etkinliğe başvurması gerekiyor.


Başvuru için: https://metasparktr.splashthat.com/


Tekstil ve moda haberlerini yakından takip etmek için Kniturkey ile kalmaya devam edin !

Kniturkey Ekibi

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page