top of page

Marilyn Monroe’nun İkonik Hırkası, Destekar ile Yeniden Hayat Buldu

Marilyn Monroe’nun ikonik hırkası daha eşit bir dünya için yeniden üretildi !

Hayata Destek Derneği’nin sosyal tasarım dükkanı destekar, alışverişleriyle daha eşit ve güzel bir dünyaya destek olmak isteyenleri yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Destekar, son olarak Hollywood yıldızı Marilyn Monroe’nun 1962 yılında giydiği ikonik hırkasını yeniden üretti. Ünlü yıldızla ikonikleşen hırka #Dayanışmanınİkonları koleksiyonundaki yerini aldı. 

 

Hayata Destek Derneği, sosyal tasarım dükkanı destekar ile giyim, aksesuar, dekorasyon, kırtasiye ve kişisel bakım ürünlerinin satışından elde ettiği gelirle daha eşit ve güzel bir dünyaya destek oluyor. Destekar, #Dayanışmanınİkonları  koleksiyonuyla ise toplumsal dayanışmaya örnek olmuş isimlerle özdeşleşen giyim ve aksesuar ürünlerini yeniden üretiyor.  #Dayanışmanınİkonları  koleksiyonuna son olarak gösteri dünyasındaki başarılarının yanında daha eşit bir yaşam için örnek olmuş Marylin Monroe’nun 1962 yazında giydiği ikonik hırkası eklendi. Kış mevsiminin vazgeçilmezi olacak hırka hem kadın hem erkekler için koleksiyondaki yerini aldı. Destekar’ın internet sitesinde ayrıca ünlü ismin dayanışma için ortaya koyduğu mücadele ve ünlü yıldızın hayatından önemli anekdotlara yer veriliyor. Sürdürdüğü çalışmalarla bireylerin sosyal olanaklardan daha fazla yararlanabilmesi için çalışan Hayata Destek Derneği’nin sosyal tasarım dükkanı destekar’dan alışveriş yaparak herkes için daha adil ve eşit bir dünyaya #destekar olabilirsiniz. 

 


Marylin Monroe

 

Marilyn Monroe trajik çocukluğuna inat hayallerinden vazgeçmedi, sonunda zorluklara rağmen potansiyelini tümüyle ortaya koymanın ikonik bir örneği oldu. Monroe, kadınları metalaştıran rollere ve kadın oyuncuların erkeklerden daha düşük ücret almasına kendi yapım şirketini kurarak başkaldırdı. 

 

O, zamanının ötesinde ve ayrımcılığın karşısındaydı. 1955 baharında siyahi olmasının yanında kilosu nedeniyle sahne için yeterince cazibeli bulunmayan caz sanatçısı arkadaşı Ella Fitzgerald için Los Angeles’ın meşhur kulübü Mocambo’nun sahibiyle bir pazarlığa oturdu; Fitzgerald burada sahne alırsa, Monroe da ön sıradaki dinleyicilerden biri olacaktı. Marilyn sözünü tuttu, Ella nerede şarkı söyleyeceğine kendi karar veren bir sanatçıya işte böyle dönüştü.

 

Monroe’nun son profesyonel fotoğrafları 13 Haziran 1962’de arkadaşı George Barris tarafından Santa Monica sahilinde çekildi. O gün üzerinde bu hırka vardı… Marilyn Monroe #Dayanışmanınİkonları Koleksiyonu’na; zorluklara umutla, Hollywood’un erkek egemen dünyasına zekayla, eğlence sektörünün ayrımcılığına dayanışmanın gücüyle karşı koymasıyla katıldı. Hayata Destek Derneği, dünyanın çirkinliğine güzellikle kafa tutan Marilyn Monroe’nun hırkasından satın alarak eşit ve güzel bir dünyaya sizi #destekar olmaya davet ediyor.


Tekstil ve moda haberlerini yakından takip etmek için Kniturkey ile kal !

Kniturkey Ekibi13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page