top of page

IFCO İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı

8-11 Şubat 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı'nı ekip olarak ziyaret ettik.

Photo: Kniturkey


6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle organizasyon ekipleri ve katılımcılar oldukça üzgünlerdi lakin tarih çok yakın olduğu için ve yurt dışı alım heyetleri uçak biletlerini erteleyemediği için fuarı iptal etmediler.

Öncelikle yaka kartlarımızı alıp içeriye girdik. Fuar giriş alanında depremzedeler için mesaj içeren bir standı gördükten sonra alana giriş yaptık. Fuar alanı oldukça büyük olduğundan her kategori için ayrı numaralandırma sistemi oluşturulmuştu.


1 Kadın giyim HALL 2

2 Kadın Giyim (Deri, Kürk, Spor, Kadın, Çocuk, Sourcing, Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması) HALL 4

3 Fashion İst, Abiye HALL 5

4 Fashion İst, Abiye, Gelinlik, Damatlık HALL 6

5 Markalar, Defile Alanı, The Core İstanbul HALL 7

6 Erkek Giyim, Denim, Trend Alanı, B2B Alanı HALL 8

7 LINEXPO, İç Giyim ve Çorap HALL 9-10


Photo: Kniturkey


600'ü aşkın firma ile 100 bin metre kare fuar alanıyla Avrupa'nın en büyük hazır giyim ve moda fuarı olma özelliğini taşıyan IFCO fuarında ilk kez 'The Core', 'markalar’ 'Koza Genç Moda Tasarım Yarışması Finalistlerinin Tasarımları' ve 'sourcing' alanları oluşturulmuştu. Bu alanlarda tasarımcıları ve organize perakende markalarını ziyaretçilerle buluşturmuş oldular. Böylelikle Kadın, erkek ve çocuk giyimden iç giyime, gelinlik ve abiyeden deri, kürk konfeksiyona kadar tüm ürün gruplarını tek çatı altında toplayan IFCO uluslararası fuar takviminde yerini aldı.


Photo: Kniturkey


Fuar alanında bir çok markanın standlarına uğradık. En eğlenceli ve yaratıcı markalardan biri olan Ei8ht Jeans denim markası oldukça ilgimizi çekti. Pembe çamaşır makinaları, serum ve iğnelerle kotlara tutturulmuş vitrin tasarımıyla fuarın dikkat çeken görsel vitrin çalışmaları arasında yer alıyordu. Vitrinde pop corn makinası ile ziyaretçilere mısır dağıtan Black markası eğlenceli sunumu ve fark yaratan tasarımlarıyla ilgi odağı olmuştu.


Join Us markasının triko tasarım ve kalitesine hayran kaldık. Emirey Tekstil markasının triko ağırlıklı tasarımları satın almacılar için risksiz seçimler sunuyordu. Triko tasarımlarının ilgi çekici olduğu bir başka marka ise Nisan markasıydı.

Pitiriyko, Soul, New Jewel, Rosa Collection, Kenze Tekstil, GND Triko, Extol, Kazee ve bir çok markanın standını ziyaret ettik.


Photo: Kniturkey


Bir sonraki İstanbul Fashion Connection Hazır Giyim ve Moda Fuarı 9-11 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşecek. Tekstil ve moda haberlerini yakından takip etmek için Kniturkey ile kal !


Kniturkey Ekibi34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page