top of page

adidas, “Design Call İstanbul” Tasarım Yarışması

adidas’tan ilhamını ‘İstanbul’dan alan tişört tasarım yarışması, adidas Design Call İstanbul: Here & Together’ başvuruları başladı !adidas, “Design Call İstanbul” tasarım yarışmasıyla herkesi hayalindeki İstanbul temalı tişörtü tasarlamaya davet ediyor. İlki geçen sene düzenlenen ve yoğun ilgi gören tasarım yarışmasına son başvuru tarihi 22 Mayıs Pazartesi günü. 

adidas ve Mercado, tasarımcıların kreatif yönlerini geliştirmelerini sağlamak ve tasarım dünyasına ilgi duyanların kendilerini keşfetmelerini teşvik etmek üzere ilk olarak geçtiğimiz sene hayata geçirdiği “adidas Design Call İstanbul”u bu sene de devam ettiriyor. 

Bu sene İstanbul: Here & Together" temasıyla gerçekleşecek olan tişört tasarım yarışması adidas Design Call İstanbul’un başvuruları 11 Nisan’da başlıyor. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 22 Mayıs. Bir tasarımcının en fazla üç adet çalışması ile katılabileceği özgünlük ve yaratıcılığı ön plana çıkaran yarışmada tüm tasarım disiplinlerinden çalışmalar kabul ediliyor.


adidas Design Call İstanbul’da dereceye giren sekiz tasarım, 23 Haziran günü sıralama yapılmaksızın açıklanacak ve adidas Türkiye tarafından üretilecek ve dünyada yüksek bir prestije sahip mağazalardan adidas İstiklal’in vitrininde sergilenerek satışa sunulacak. Yarışmayı kazanan sekiz tasarımcının bir diğer ödülü ise iPad Pro olacak.

Katılımcıların bireysel olarak https://www.adidasdesigncall.ist adresinden başvurabileceği yarışmaya gönderilen çalışmanın sadece adidas Design Call için üretilmiş olması gerekiyor. Tasarımlar, web sitesinde yer alan şablon tişört üzerine çalışılarak, dijital olarak teslim ediliyor. İllüstrasyon çalışmalarında renk ve teknik kullanımında ise herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Yarışmaya katılan çalışmalar; Multidisipliner Sanatçı Gökçe İrten,İllüstratör Burak Şentürk,Kreatif Direktör Anıl Can,Mercado Kreatif Direktörü Yağız Genç,adidas Kıdemli Marka Direktörü Onur Demircan, adidas Kategori Müdürü Büşra Çokgünlü, adidas Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Esra Bakır’dan oluşan adidas Design Call İstanbul jürisi tarafından değerlendirilecek. 

 

Tekstil ve moda haberlerini yakından takip etmek için Kniturkey ile kalmaya devam edin !

Kniturkey Ekibi34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


Yazı: Blog2_Post
bottom of page