top of page

13. MÜCEVHER TASARIM YARIŞMASI YARI FİNALİSTLERİ AÇIKLANDI

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek olan Mücevher Tasarım Yarışması'nda yarı finalistler belirlendi!'Next Horizon' temalı gelecekten aldığı ilhamı ve hayal gücünü mücevherle buluşturan tasarımların yarıştığı yarışmaya  200'den fazla başvuru arasından 10 tasarım belirlenerek, yarı finalistler seçildi. Arsen Yarman, Siren Ertan, Arzu Kaprol, Fatoş Altınbaş, Meral Tahincioğlu Peltekçi&Aylin Tahincioğlu, Nur Bilen Yavuzer, Sebastien Renault, Prof. Dr. Sibel Kılıç, Surmak Susmak'ın jürisi olduğu yarışmanın yarı finalistleri, Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda yapılan değerlendirmelerle belli oldu.10 tasarımın finalistleri 17 Mart akşamı gerçekleşecek olan ödül töreniyle açıklanacak.

Birinci olan tasarıma 100 Bin TL para ödülü, tasarımının NFT sertifikası ve medya iletişim paketi verilecek.

İkinci olan tasarım 75 Bin TL,

Üçüncü olan tasarım da 50 Bin TL ödülün sahibi olacak.

Aynı zamanda yarışmada ilk 10'a kalan finalistlere Jewellery Technology Research tarafından 1500 ABD Doları değerinde 3 haftalık sertifikalı pırlanta uzmanlık eğitimi verilecek.


Yarı finalistlerin belirlenmesinin ardından Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın, jüri üyelerine hediye ve plaket takdim etti. Fotoğrafta, Türkiye'nin ünlü moda tasarımcılarından Arzu Kaprol'de jüri üyeleri arasında yer alıyor.


Yarı finalde olan katılımcıların portfolyo, çizim ve manifestolarına gelin birlikte bakalım.Her bir çalışmayı hayranlıkla incelik. 10 yarı finaliste başarılar dileriz. Tekstil, moda ve sanat haberlerini yakından takip etmek için Kniturkey ile kal !

Kniturkey Ekibi

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


Yazı: Blog2_Post
bottom of page